Onur Ayrıcalıkları

Her okul "ekol" olmak ister. Bu durum mekana, ortama ve programa bağlı olarak gerçekleşen bir olgudur. Onur Koleji, üst seviyede modern ve teknolojik imkanlar kullanılarak gerçek bir okul binasıyla eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütmektedir.     

Mekan, gün ışığından azami derecede faydalanan Ankara'da sayılı binalar arasındadır. Bina, maksimum güvenlikle donatılmıştır.Olası bir yangın riskinde, galeri boşluğundaki tavanlar otomatik olarak açılmakta olup duman boşaltımı çok hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. 

Standartları beklentilerin üzerine çıkaran kurumumuz, akıllı bina olarak ödül almaya adaydır. Lavabolar ısı ayarlı olup hava durumuna göre su ısısını otomatik ayarlamaktadır.

Çocuklarımızın elleri böylelikle buz gibi sularda asla üşümemektedir. Fiziksel imkanlardaki ayrıcalıklarımız hijyen konusunda en son teknolojiyle iç içedir. 

Türkiye'nin ilk Yaşam Becerileri Evi özel tasarlanmış ev iç modeliyle öğrencilere günlük yaşam becerilerini kazandırmakta, onları hayata hazırlamaktadır.Artık ebeveynler çocuklarıyla ilgili şu şikayetleri çok az belki de hiç dile getirmeyecekler: "Oğlum–kızım çorabını bile giyemiyor, ayakkabısını bağlayamıyor, odası çok dağınık, evde olmasam açlıktan ölecek,dolu bardağı taşıyamıyor, bir söküğünü bile dikemiyor, hatta bir yumurtayı soyarken bile yumurtayı paramparça ediyor." vb.

Onur ayrıcalıklarından bazıları şunlardır :
      * Cambridge Dil Programı
      * Buz Pateni
      * 3D Cep Sineması
      * Mental Aritmetik
      * Yaşam Becerileri Evi
      * Zeka Oyunları Atölyesi
      * Satranç Sınıfı
      * Web Programlama
      * Robotik Dersi
      * Cumartesi Okulu
      * Çoklu Dil Eğitimi
      * Tam Zamanlı Sağlık Hizmeti