Etkili Etüt Çalışmaları

Onur Okullarında yapılan ödev ve etüt çalışmaları, öğrencilere verilen ev ödevlerinin etkili bir şekilde yapılmasını ve öğrencilerde tespit edilen eksikliklerin anında kapatılmasını hedeflemektedir.

Hafta içi beş gün boyunca son ders saatinde her sınıfın düzeyine uygun ödev ve etüt çalışması yapan Onur Okullarının ilk amacı mutlu ve sorumluluk bilinci gelişmiş çocuklar yetiştirmektir. Onur Okullarında ödev  ve etüt saatlerinde konu eksiği olan ya da derste anlamadığı konusu olan öğrencilerin ders öğretmenleri ve rehber öğretmen tarafından belirlenip oluşturulan 1-5 kişilik öğrenci gruplarına ders tekrarları ya da soru çözümleri yapılır.  Etüt çalışmaları sınav grubu öğrencilerimiz için de konu tekrarlarının yapılması ile daha da verimli hale gelmektedir.  Yapılan ödev ve etüt çalışmalarıyla öğrencilerin hem ödev bilinci geliştirilir hem de öğrencilerin eve gittikleri zaman aileleri ile birlikte kaliteli zaman geçirmeleri amaçlanır. Bu sayede İlkokul ve ortaokul düzeyindeki velilerin en büyük sorunu olan ev ödevlerinin yapılması hakkında da ödevle ilgili kaygıları en alt düzeye indirilmektedir.

Onur Okullarının amacı, mutlu, sorumluluk bilinci gelişmiş ve akademik açıdan da yeterli olgunluğa erişmiş nitelikli bireyler yetiştirmektir.